Drukuj

 

 

Sprzątanie Świata 22

 

„Sprzątanie Świata” w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu

 

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W tym roku po raz 29 będziemy brać udział w oczyszczaniu naszej planety z wytworzonych przez człowieka odpadów w myśl hasła „Wszystkie śmieci nasze są”, a uczniowie szkoły i przedszkola dołączą do międzynarodowej grupy świadomych mieszkańców Ziemi.

Uczniowie szkoły będą uczestniczyć w 1 i 2 godzinie lekcyjnej, następnie na 3 i 4 lekcji wraz z opiekunami wyruszą w teren. Po powrocie do szkoły planowane są klasowe spotkania przy kiełbaskach, pizzy lub innych smakołykach.

Prosimy o odpowiedni ubiór i chęć do działania!

Przypominamy o ogłoszonym konkursie w związku z tegoroczną akcją Sprzątania Świata. 

Katarzyna Maciążek

 


 

 

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

 

dla uczniów szkoły i przedszkola

 

NA PLAKAT

 

ilustrujący hasło tegorocznej akcji sprzątania świata:

29 akcja sprzątania świata

 

Prace konkursowe (plakaty w formacie A3/duży blok) proszę składać do wychowawców lub nauczyciela geografii
do dnia 23 września 2022r.

 

Katarzyna Maciążek


 

 

306236609 1221591081774967 1696582897530307623 n

DNI ZIEMI SIEWIERSKIEJ

 

 

W dniach 10 i 11 września odbyły się Dni Ziemi Siewierskiej, które zostały połączone z obchodami jubileuszu 60-lecia odzyskania praw miejskich przez Miasto Siewierz. 

 

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie uczestniczyli w uroczystościach, występując na scenie w układach tanecznych. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 

Aneta Tyburkiewicz

 

 

 

 


 

ORBITEK 

 

"ORBITEK" W  SP2 SIEWIERZ!

 

       9 września uczniowie SP2 w Siewierzu odbyli niezwykłą podróż - KOSMICZNĄ!

 

Odwiedziło nas mobilne planetarium. Podziwialiśmy rozgwieżdżone niebo w środku dnia. Wspaniała przygoda, którą na pewno będziemy chcieli powtórzyć.

 

Dagmara Małota- Machura

 


rozpoczęcie22

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLEGO 2022/2023

1 września zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek, który rozpoczął nowy rok szkolny 2022/2023. Tego dnia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu zostali, po złożeniu uroczystego ślubowania, włączeni najmłodsi – pierwszoklasiści. Uczniowie z klas VII i VIII przygotowali krótką akademię, w której wierszem i piosenką uczcili pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Następnie oficjalnie pożegnali wakacje i zaprezentowali rady na nadchodzące, pracowite miesiące. Najradośniejsza z nich była taka, by się nie martwić, bo w czerwcu znów będą WAKACJE ;-)

Renata Chmielowska

 

Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 8th. Siewierz