Sprzątanie Świata 22

„Sprzątanie Świata” w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. W tym roku po raz 29 będziemy brać udział w oczyszczaniu naszej planety z wytworzonych przez człowieka odpadów w myśl hasła „Wszystkie śmieci nasze są”, a uczniowie szkoły i przedszkola dołączą do międzynarodowej grupy świadomych mieszkańców Ziemi.

Uczniowie szkoły będą uczestniczyć w 1 i 2 godzinie lekcyjnej, następnie na 3 i 4 lekcji wraz z opiekunami wyruszą w teren. Po powrocie do szkoły planowane są klasowe spotkania przy kiełbaskach, pizzy lub innych smakołykach.

Prosimy o odpowiedni ubiór i chęć do działania!

Przypominamy o ogłoszonym konkursie w związku z tegoroczną akcją Sprzątania Świata.

Katarzyna Maciążek

SZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

dla uczniów szkoły i przedszkola

NA PLAKAT

ilustrujący hasło tegorocznej akcji sprzątania świata:

29 akcja sprzątania świata

Prace konkursowe (plakaty w formacie A3/duży blok) proszę składać do wychowawców lub nauczyciela geografii
do dnia 23 września 2022r.

Katarzyna Maciążek

DNI ZIEMI SIEWIERSKIEJ

W dniach 10 i 11 września odbyły się Dni Ziemi Siewierskiej, które zostały połączone z obchodami jubileuszu 60-lecia odzyskania praw miejskich przez Miasto Siewierz.

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego aktywnie uczestniczyli w uroczystościach, występując na scenie w układach tanecznych. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Aneta Tyburkiewicz

ORBITEK

"ORBITEK" W  SP2 SIEWIERZ!

9 września uczniowie SP2 w Siewierzu odbyli niezwykłą podróż - KOSMICZNĄ!

Odwiedziło nas mobilne planetarium. Podziwialiśmy rozgwieżdżone niebo w środku dnia. Wspaniała przygoda, którą na pewno będziemy chcieli powtórzyć.

Dagmara Małota- Machura

rozpoczęcie22

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE

ROKU SZKOLEGO 2022/2023