Karnawałowy bal przebierańców.

 

W dniu dzisiejszym, tj. 16. stycznia, w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Już od rana towarzyszyła nam radosna atmosfera oczekiwania na zabawę. Wszyscy mieliśmy przepiękne stroje i bardzo chcieliśmy się zaprezentować naszym kolegom i koleżankom. Po śniadaniu zaczęliśmy nasze tańce. Zabawa była świetna, a dodatkową atrakcją stał się przygotowany przez rodziców poczęstunek, który zjedliśmy ze smakiem.

 

 

bal1

Spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Siewierz

W dniu 08.01.2024r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Siewierz, Panami Leśniczym Radosławem Kubikiem i Podleśniczym Piotrem Bańką. W spotkaniu udział wzięły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczestnicy kółka przyrodniczego. Panowie opowiedzieli o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest troska o las i mieszkających w nim zwierzętach, o ich potrzebach i zwyczajach. Przypomniano również, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zasady w nim panujące. W naszym przyszkolnym lesie został zamontowany specjalny karmnik tzw. podsyp, który służy do karmienia dużych ptaków, takich jak kuropatwy czy bażanty. Leśnicy przywieźli do szkoły ziarno i zachęcali dzieci do opiekowania się, i dokarmiania zwierząt i dzikiego ptactwa w okresie zimy. Wszystko to ma na celu naukę kształtowa podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębiania wiadomości na temat zwierząt żyjących w środowisku leśnym.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i poświęcony nam czas, uświadomienie dzieciom, jak bardzo ważna jest pomoc zwierzętom w coraz bardziej zagrożonym zmianami wynikającymi z działalności człowieka środowisku przyrodniczym.

 

 

lesniczy2

 

 

 

Galeria

 

Wigilia w przedszkolu.

 

 

Wigilia to piękny czas,

bożonarodzeniowy czas,

gdy siedzimy wszyscy w kole

i mamy bliskich przy stole…

Święta Bożego Narodzenia to jedne z najpiękniejszych dni w roku, a czas ten jest pełen zadumy i licznych przygotowań. Tak też było w naszym przedszkolu. Dzieci poznawały świąteczne tradycje, wykonywały prezenty dla swoich bliskich – bożonarodzeniowe szopki i bombki na choinkę. W dzień przedszkolnej wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera, czekaliśmy na zaproszonych gości – Księdza Wikarego, Panią Dyrektor Szkoły i Panią Katechetkę. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie. Uroczystość rozpoczęły wspólne życzenia, rozmowa na temat genezy Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały opowiadania o narodzeniu Pana Jezusa i mogły choć przez chwilę Go przytulić. Wspólne życzenia i degustacja przygotowanych przez rodziców przysmaków, rozmowy i słuchanie kolęd sprawiły, że czas upłynął nam w bardzo miłej, serdecznej atmosferze.

 

wigilia

Przedszkolny Konkurs – Najpiękniejsza kartka na Boże Narodzenie

 

W grudniu dzieci z przedszkola miały możliwość wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą kartkę na Boże Narodzenie. Kryteriami, które wzięto pod uwagę, było zachowanie formatu A5 oraz samodzielnego wykonania swojej pracy. Liczna grupa dzieci wykonała przepiękne kartki, a Jury wybrała spośród nich laureatów. I tak, w grupie młodszej przedszkolaków:

I miejsce – zdobył Paweł Żurek

II miejsce Filip Łabaj

III miejsce Tymon Dziura,

w grupie dzieci starszych:

I miejsce – zdobył Mikołaj Pieczka

II miejsce Klara Kubisa i Szymon Dziura

III miejsce Mikołaj Fortuna.

Wyróżnienie zdobyli:

Wojciech Bujny, Szymon Godlewski, Bartłomiej Jakubczyk, Mikołaj Łaszczyca, Klara Molenda, Maria Nadolny, Magdalena Pieczka, Tomasz Zajiczek.

kartki1

grzybgrzyby

Jesienny konkurs plastyczny –

„GRZYBY – DARY LASU”.

9 października nastąpiło rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego pt. „Grzyby – dary lasu”. Na kartkach papieru, niczym w jesiennym lesie pojawiły się borowiki, muchomory i inne grzyby. Jedne jadalne, inne nie, ale na pewno wszystkie bardzo oryginalne i starannie wykonane!

Przedszkolaki wykonały przepiękne prace konkursowe – malowane kredkami, farbami, wycinane oraz wyklejane papierem lub plasteliną. Wystawa leśnych grzybów będzie cieszyła oczy nie tylko przedszkolaków. Gratulujemy
i dziękujemy serdecznie za liczy udział w konkursie.

Katarzyna Wilczyńska


sosnasosny

AKCJA   #sadziMY.

3 października przedszkolaki z grupy młodszej, jak i starszej wzięły udział w V edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMY. Nadleśnictwo Siewierz podarowało nam sadzonki drzew, które zasadziliśmy na terenie ogrodu przedszkolnego.

Jesienna aura okazała się dla nas niezwykle łaskawa, ponieważ już od rana przywitało nas cieplutkie słoneczko. Dzieci przebrały buty, założyły kurtki i tak przygotowani przystąpiliśmy wspólnie do działania! Najpierw znaleźliśmy odpowiednie miejsce dla nowych drzewek, potem wykopaliśmy niewielki dołek, następnie przedstawiciele obydwu grup posadzili maleńkie sosny. Na koniec nowe drzewka podlaliśmy wodą, żeby pięknie rosły.

Drzewa produkują tlen, filtrują powietrze, dają cień oraz wzmacniają relacje. Przedszkolaki to prawdziwi Strażnicy Przyrody, którzy dbają o naszą planetę - ostatnio aktywnie sprzątały teren wokół szkoły, a dziś posadziły drzewa.

Katarzyna Wilczyńska

Katarzyna Sikorska


przedszkole

Przedszkole Dzień Chłopaka

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

30 września to święto wszystkich chłopaków, tych dużych i trochę mniejszych. W tym roku data ta przypadała w sobotę, dlatego już w piątek w naszym przedszkolu chłopcy obchodzili tę wyjątkową uroczystość. Z tej okazji dziewczynki składały swoim kolegom serdeczne życzenia. Zarówno na chłopców, jak i na dziewczynki czekały upominki ufundowane przez Rodziców. Dodatkowo chłopcy z grupy starszaków otrzymali krawaty z Supermenem, a z grupy młodszej medale. W ciągu zajęć towarzyszyły nam różne zabawy, mieliśmy okazję samodzielnie wykonać ciekawe prace plastyczne. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

                                                                         Katarzyna Sikorska

                                                                                Katarzyna Wilczyńska

Dzień Przedszkolaka 1aDzień Przedszkolaka 2a

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.

 

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wszyscy nasi wychowankowie z radością oczekiwali na swoje święto! Wystrojone w proporce, bibułę i balony sale podkreślały klimat tego wyjątkowego dnia.

Najpierw dzieci wykonały w swoich grupach piękne, kolorowe kwiaty i słoneczka, a potem zaczęło się wspólne świętowanie! Były tańce i dokazywanie przy ulubionych piosenkach oraz zabawa w „miasteczku” przedszkolaków. Duże, tekturowe domki oraz skórzane, kolorowe figury były dla dzieci wspaniałą krainą beztroskich harców.

Dopełnieniem tego radosnego dnia, był poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych przedszkolaków. Biesiadowanie przy jednym stole było także okazją do wspólnych rozmów.

Katarzyna Wilczyńska

Katarzyna Sikorska


 

Dzień Kropki 3Dzień Kropki 1

„Kropka tu, kropka tam –

czy ja też gdzieś kropkę mam?”

 

W poniedziałek – 18 września nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Bohaterka książeczki Petera Reynold’sa pt. „Kropka” – mała Vahsti- pokazała przedszkolakom, jak dzięki malutkiej kropce zmienił się jej świat i jak uwierzyła w siebie.

Każdy z nas jest w czymś dobry i posiada wyjątkowy talent! O swoich talentach i umiejętnościach chętnie opowiedziały przedszkolaki, które wykonały również kreatywne prace plastyczne. Dzieci świetnie się bawiły: zbierały puchate pompony, rozwiązywały zadania z kodowania i układały „kropeczkowe” puzzle.

Katarzyna Wilczyńska

Katarzyna Sikorska

Sprzątanie Świata 1aSprzątanie Świata 3aSprzątanie Świata 2aSprzątanie Świata 4a

„SPRZĄTANIE ŚWIATA – ŁĄCZY LUDZI”.

 

15 września przedszkolaki z grupy starszej, jak i młodszej aktywnie przyłączyły się do akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023r.”.

Najpierw podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważne jest dbanie o naszą planetę oraz poznały zasady segregowania śmieci. W każdej sali przedszkolnej, znajdują się kosze do segregowania – teraz każdy przedszkolak już wie, gdzie wyrzucić pusty kubeczek po jogurcie lub papierowe ścinki po wycinaniu nożyczkami.

Po zajęciach wyposażeni w worek na śmieci i ubrani w rękawicę wyruszyliśmy posprzątać teren naszej szkoły. Bystrym oczom najmłodszych ekologów nie umknął żaden śmieć! Po powrocie do przedszkola dzieci z grupy 3,4 latków wspólnie wykonały z tektury EKOKota – duży pojemnik na plastikowe nakrętki. Od teraz każda nakrętka po musie lub napoju ma w sali maluchów swoje specjalne miejsce.

Katarzyna Wilczyńska

Katarzyna Sikorska

Przedszkolak z książką w plecaku.

W tym roku szkolnym przedszkolaki z Oddziałów Przedszkolnych uczestniczyły w projekcie ,,Przedszkolak z książką w plecaku’’. W ramach tego projektu dzieci co dwa tygodnie odwiedzały bibliotekę szkolną i wypożyczały wybrane przez siebie książki. Podczas wizyt w bibliotece Pani Barbara Pawińska czytała dla naszych przedszkolaków wiersze, bajki i wybrane fragmenty książek dla dzieci.

Z okazji Dnia Bibliotekarza dzieci z naszego przedszkola przygotowały niespodziankę dla Pani Basi i obdarowały ją własnoręcznie wykonaną kartką i albumem z pracami plastycznymi oraz kwiatkiem.

Na zakończenie naszego projektu dzieci otrzymały dyplomy wzorowych czytelników, zakładki do książek i słodki poczęstunek w postaci cukierków.

                                                                                   Katarzyna Wilczyńska

                                                                                   Justyna Wystrychowska

                                                                                    Barbara Pawińska

20230508 093958

20230508 094043

20230606 104925

 

 


Czytamy z Sercem

 

W czwartek 13 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła pani Jolanta Jakubczyk z Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu. Pani Jolanta przyniosła ze sobą kilka książeczek o przygodach tak bardzo lubianego przez dzieci Krecika i zaprosiła przedszkolaki na ,,Poranek z Krecikiem’’. Przedszkolaki w ciszy i skupieniu wysłuchały bajki pt: Jak Krecik uzdrowił myszkę. Bibliotekarka zaprosiła dzieci do biblioteki i do czytania książek. Dzieci w trakcie spotkania odpowiadały na pytania zadawane im przez Panią bibliotekarkę, dotyczące w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenkę: Krecik, Krecik zielony ma berecik…

Na koniec naszego spotkania Pani Jolanta przygotowała szablony, z których po wycięciu i sklejeniu powstały konewki. Dzieci pięknie je ozdobiły, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i pożegnaliśmy naszego gościa. To był wspaniały poranek z Krecikiem…                                                                                                                                 

                                                                                  Justyna Wystrychowska

                                                                              Katarzyna Wilczyńska

kolaz2

Kolaz3

 

Przedszkolaki w Muzeum Chleba w Radzionkowie.

27 kwietnia przedszkolaki wybrały się na autokarową wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Muzeum to powstało z szacunku dla historii i z potrzeby serca. Zgromadzone zostały w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku do chleba zaświadcza. Gośćmi szczególnie ważnymi w Muzeum Chleba są i będą dzieci. Bo od szacunku dla kromki naszej strawy powszechnej już tylko krok do szacunku dla najbliższych, do kraju rodzinnego, do otaczającego nas świata.                                                                       

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały eksponaty znajdujące się w muzealnych salach. Wielkim przeżyciem było przebywanie w klasie szkolnej z lat 60 i 70 –tych poprzedniego stulecia .Dzieci mogły usiąść w starych drewnianych ławkach z kałamarzami i popisać sobie rysikiem na starych tabliczkach. W cukierni posłuchały muzyki ze starej szafy grającej.  Dzieci obejrzały film „O bochenku chleba”. Każde dziecko miało możliwość samodzielnie wykonać plecionkę-warkoczyk z chlebowego ciasta, które po upieczeniu przedszkolaki zjadły z wielkim apetytem.

                                                                    Katarzyna Wilczyńska     

                                                                  Justyna Wystrychowska

kolaz1

Spotkanie z Mikołajem. 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój,  długą białą brodę a na plecach niósł ciężki  worek pełen prezentów. Przedszkolaki zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę,  a nasz gość obdarował wszystkich prezentami.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

                       Justyna Wystrychowska

311406443 817567576100523 3704057793653640781 n311454601 1160460681227798 1499074538190154969 n

Przedszkolny konkurs plastyczny pt. „PAN JEŻ”.

18 października odbyło się w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie jesiennego konkursu plastycznego pt. „Pan Jeż”. Przedszkolaki, zarówno z grupy młodszej, jak i starszej przygotowały przepiękne prace, które wykonały różnorodnymi technikami plastycznymi.

20 jesiennych portretów „Pana Jeża” zdobi korytarz szkoły i jeszcze bardziej wprowadza nas w klimat jesieni. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim przedszkolakom za udział w konkursie.

 

Katarzyna Wilczyńska


Akcje w których uczestniczymy

pij_mleko.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 14th. Siewierz