Drukuj

BohaterON

BohaterON – włącz historię!

     Uczniowie klasy VII i VIII przyłaczyli się do realizacji ogólnopolskiej kampanii  o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. 
We wcześniejszych edycjach  polscy uczniowie z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich ponad milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy kartek      i listów z życzeniami. W 2022 r. tradycyjne kartki zostały zastąpione wpisami na portalu www.dumnizpowstańców.pl – nowym, wirtualny miejscu pamięci           o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim.
       Akcja BohaterON w Twojej Szkole poprzedzona została szeregiem lekcji      i działań o tematyce patriotycznej, uświadamiających ogromną rolę poświęcenie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie oglądali dostępne filmy edukacyjne, słuchowiska, słuchali wywiadów z Powstańcami oraz wykładów swoich nauczycieli, włączali się w pogadanki i dyskusje na temat udziału w Powstaniu Warszawskim młodych ludzi, czytali książki o tematyce związanej      z II wojną światową oraz ze zrywem powstańczym. W ramach akcji realizowali projekt "II wojna światowa w pudełku" oraz wykonali plakaty na temat przyczyn, działań zbrojnych i skutków powstania.  W ramach akcji planowana jest wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego. 
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Siewierzu zapoznali się na lekcjach historii ze stronę internetową akcji, którą także prześledzili samodzielnie, przygotowując się do lekcji oraz dokonując wpisów na portalu www.dumnizpowstanców.pl , w których dziękowali Powstańcom za odwagę         i poświęcenie w walce o wolność Polski, życząc zdrowia i długich szczęśliwych lat życia.
 
PW2
 

WK1

KR

Akcje w których uczestniczymy

pojemnik_na_baterie.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Saturday the 13th. Siewierz