Drukuj

jasełka

 

JASEŁKA 2022'

 

„Gore gwiazda Jezusowi” pod takim hasłem odbyły się jasełka w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu. Były to dla wszystkich zebranych chwile bardzo szczególne, ponieważ po długim czasie pandemii mogliśmy w końcu, znowu razem, cieszyć się nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Frekwencja( jak na iście zimową aurę) była niesamowita: odwiedziły nas całe rodziny, przedstawiciele władz samorządowych w osobach : w—ce Starosty Powiatu Będzińskiego – Pana Dariusza Waluszczyka i w –ce Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Pana Damiana Dawczyńskiego oraz przyjaciele szkoły.

Tym razem na niezwykłe chwile przyjścia na świat Syna Bożego spojrzeliśmy oczyma zwierząt, które jako pierwsze ujrzały Jezusa i oddały cześć Dzieciątku. Poznaliśmy rodzinę baranów, która udzieliła schronienia Maryi i Józefowi, myszkę truchlejącą przed kotkiem, krowę i pająka zachwycających się nowonarodzonym Zbawicielem. Do stajenki zawitali też pastuszkowie i królowie. Możemy stwierdzić, że wspólnie z rodzicami, uczniami, pracownikami szkoły oraz zaproszonymi gośćmi stworzyliśmy nasze Siewierskie Betlejem.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i uświetnili naszą uroczystość swoją obecnością.

Życzymy zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2023!

Urszula Szymiec

Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Saturday the 13th. Siewierz