Wyjazd do MGCKSiT w Siewierzu na spektakl „Wynalazki”

68314022 listopada 2023 roku uczniowie klas młodszych udali się do Miejsko Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, aby obejrzeć multimedialne widowisko Wehikuł Czasu pt. "Wynalazki".

Maszyna do podróżowania w czasie zabrała uczniów klas 1-3 do świata Nicola Tesli, Guglielmo Marconiego i Thomasa Alby Edisona. Przedstawienie przybliżyło nam początki powstania radiofonii i telewizji. Ponadto poznaliśmy historię  odwiecznego sporu dwóch naukowców: Nicola Tesli i Guglielmo Marconiego. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej i widowiskowym efektom specjalnym przyswoiliśmy wiele ciekawych wiadomości na temat tych naukowców i ich wynalazków. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in., kto wynalazł radio oraz zdobyły wiedzę na temat tego, jak to urządzenie działa. Kilku śmiałków spośród naszych uczniów mogło wcielić  się w role i wystąpić na scenie. Zdecydowanie najwięcej można nauczyć się podczas aktywnej zabawy.

Spektakl wywarł duże wrażenie na dzieciach, ale i na dorosłych.

Organiator: Beata Pieprzyk

szkola_bez_przemocy_small.jpg