Drukuj

437477087 427077470071109 4064402499973669220 n

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

19 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi.  To największe ekologiczne, międzynarodowe święto, którego celem jest promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą. Obchodzimy je od  54 lat. Każdego roku święto odbywa się pod określonym hasłem przewodnim.  W tym  roku brzmi ono: "Planeta kontra tworzywa sztuczne”.

Aby uczcić ten dzień zorganizowaliśmy konkursy wiedzy przyrodniczej w kategorii klas I-III
i klas IV-VIII. Tematem konkursu dla klas IV-VIII była praktyczna znajomość zasad segregowania odpadów. Rywalizacja składała się z 42 zadań konkursowych w postaci quizu. Uczniowie musieli podejmować decyzje dotyczące odpowiedniego sortowania produkowanych w naszych domach śmieci. Każdorazowo podawana była poprawna odpowiedź, aby skorygować i utrwalić prawidłowe nawyki w zakresie segregacji. W zabawie wzięło udział 49 osób, pomyłki zdarzały się często, stąd wniosek, że edukacji ekologicznej nigdy nie za wiele. W wyrównanej do końca rywalizacji zwycięzcą został Sebastian Leszczyński, drugie miejsce zajęła Maria Przemyk, a trzecie Katarzyna Skrzypiec. 

Natomiast uczniowie klas I-III zmagali się z przyrodniczymi zagadkami, ekologicznymi pytaniami oraz przyrodniczymi puzzlami. Pierwsze miejsce zajęła Judyta Zajiczek- kl. II, drugie miejsce Magdalena Gębala- kl. II , trzecie miejsce Szymon Gala- kl. III .

W dalszej części obchodów Dnia Ziemi odbył się konkurs mody ekologicznej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I- II i IV-VIII. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.  Uczniowie wszystkich  klas przygotowali ekologiczne piosenki, które zaprezentowali podczas akademii. 

Konkurs Mody Ekologicznej przedszkole

I miejsce -  Szymon Dziura

II miejsce - Wojciech Bujny

III miejsce -  Klara Adamus

wyróżnienie Tymon Dziura

Konkurs Mody Ekologicznej klasy I-III

I miejsce -  Zuzanna Szałkowska klasa 1

II miejsce - Szymon Lubiński klasa 2

III miejsce - Wiktoria Pluta klasa 1

wyróżnienie Julia Wylon klasa 2

wyróżnienie Maria Dziedzina klasa 1

Konkurs Mody Ekologicznej klasy IV-VIII

I miejsce -  Marcel Woźniak  klasa 4

II miejsce - Natalia Kalarus klasa 5

III miejsce - Patrycja Trzcionka  klasa 5

wyróżnienie - Nela Biedroń klasa 4

Wszystkim Laureatom gratulujemy!!!organizatorki: Joanna Górnisiewicz,

Katarzyna Maciążek, 

Aneta Tyburkiewicz 

 


Akcje w których uczestniczymy

EFS_z_podpisem.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 23rd. Siewierz