Drukuj

Dzień pszczoły

          21 maja nasza szkoła gościła pszczelarzy z Gminnego Koła Pszczelarzy w Siewierzu. W warsztatach uczestniczyły przedszkolaki i uczniowie klas I-III.

Specjalnie z tej okazji dzieci przebrały się za pszczoły, przygotowana została też prezentacja zawierająca najistotniejsze informacje o życiu pszczół i gazetka szkolna poświęcona tym jakże potrzebnym owadom.

          Dzieci  mogły się dowiedzieć, jak hoduje się pszczoły, jaki jest podział obowiązków w ulu. Mogły również przymierzyć strój pszczelarza zobaczyć akcesoria konieczne do produkcji miodu, przenośne ule, produkty pszczele oraz skosztować pysznego miodu.

Wszyscy mogliśmy się dowiedzieć , że pszczoły są niezwykle ważnym elementem ekosystemu. Pracy tych pożytecznych stworzeń zawdzięczamy 1/3 światowych plonów. Ważna jest ochrona nie tylko pszczół miodnych, ale i ponad 400 gatunków dzikich pszczół żyjących w Polsce. Jak możemy pomóc? Sadźmy w ogrodach rośliny miododajne tak, aby kwitły od wiosny do jesieni, instalujmy w nich hoteliki dla owadów oraz poidełka. I nade wszystko nie trujmy ich. Wszelkie opryski wykonujmy po zachodzie słońca.

Na koniec spotkania nasi goście otrzymali podziękowania od społeczności naszej szkoły za wizytę i wyrazili wdzięczność za zaproszenie, obdarowując nas książkami o pszczołach.

                                                                               Organizatorzy:

                                                                         Joanna Cesarz

                                                                        Beata Pieprzyk

                                                                          Katarzyna Wilczyńska

Justyna Wystrychowska

Akcje w których uczestniczymy

szkola_bez_przemocy_small.jpg
Copyright © 2024 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Sunday the 23rd. Siewierz