Drukuj

20 listopada - Dzień Praw Dziecka                             

Światowa KonwencjaPraw Dziecka, została uchwalona 20 listopada 1989 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Co warto podkreślić – inicjatorem dokumentu była Polska. Inspiracją dla twórców projektu była myśl Janusza Korczaka, który jako pierwszy nawoływał do podmiotowego traktowania dziecka.

W dniu dzisiejszym, w naszym przedszkolu podczas zajęć wiele rozmawialiśmy na temat praw przysługującym wszystkim dzieciom. Naszą pogadankę rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza pt. „Prawa dziecka” M. Brykczyńskiego. Podczas swobodnych odpowiedzi zastanawialiśmy się nad tym, co to są te prawa, co oznaczają i jak się zachować, aby je uszanować. Pomysłów było bardzo dużo, w prawdziwej burzy mózgów wybraliśmy te, które są dla nas bardzo ważne.Swoje przemyślenia udokumentowaliśmy rysunkami. W ten sposób nie umiejąc jeszcze pisać zostawiamy swój ślad.Chociaż już dużo zmieniło się w kwestii szanowania praw dziecka, to wciąż są jeszcze osoby, które te prawa mają za nic…   (K. Sikorska)

20listopada


Akcje w których uczestniczymy

pojemnik_na_baterie.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 8th. Siewierz