21 maja wzięliśmy udział w biegach, które odbywały się w ramach V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków 2019r. - pod hasłem: Sprintem do maratonu.

Po krótkiej rozgrzewce, z bojowym nastawieniem i w jednolitych koszulkach z kolejnymi numerami startowymi przystąpiliśmy do biegów, których celem było wspólne uzbieranie jak największej ilości przebiegniętych metrów. Zadanie trudne, ale na szczęście bojowy duch nas nie opuszczał i razem przebiegliśmy 8550 metrów! „Uzbierane” metry podzieliliśmy przez liczbę uczestników- 34 osoby i otrzymaliśmy całkiem zadawalający nas wynik – średnio 251,4 metra na przedszkolaka. Przyszkolna bieżnia o długości 60 metrów bardzo się przydała do szybkiego obliczania przebiegniętej odległości. Kiedy zmęczeni, ale i bardzo szczęśliwi zakończyliśmy nasze zmagania – na mecie czekała na nas niespodzianka: piękne dyplomy, medale i gratulacje od naszych pań. Otrzymaliśmy również biegowy certyfikat, w którym napisane jest, że dołączyliśmy do grona małych maratończyków! (K. S.)

pij_mleko.jpg
Saturday the 20th. Siewierz