Nasza SP2 Szkołą eTwinning, europejską szkołą!

awarded-etwinning-school-label-2021-22

Bardzo miło nam poinformować, iż nasza placówka została wyróżniona Odznaką Szkoła eTwinning. To ogromne wyróżnienie znaleźć się pośród 2935 innowacyjnych szkół w Europie, wraz z 55 polskimi placówkami i tylko 5 szkołami ze śląska.

Nauczyciele i uczniowie od lat prężnie działają w eTwinning, wkładając wiele serca w projekty zarówno krajowe, jak i te międzynarodowe. Otrzymanie tego europejskiego wyróżnienia to docenienie starań, oddania,  zaangażowania, pracy – nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale przede wszystkim naszych zdolnych uczniów.

Szkoły, którym ta odznaka została przyznana:

• odznaczają się dużą widocznością na szczeblu europejskim,
  • są częścią europejskiej sieci wiodących szkół eTwinning, stanowiąc inspirację dla dalszego rozwoju Programu,
  • są uznane za liderów w następujących obszarach:
    • praktyki cyfrowe,
    • praktyki w zakresie e-Bezpieczeństwa,
    • innowacyjne i kreatywne podejścia do nauczania,
    • promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry,
    • promowanie praktyk uczenia się nauczycieli i uczniów w oparciu o współpracę,
  • mają możliwość zamieszczenia swojej odznaki Szkoła eTwinning we własnych materiałach promocyjno-informacyjnych,
  • pracownicy oraz dyrektorzy szkół, którym ta odznaka zostanie przyznana, będą zapraszani do udziału w specjalnych programach rozwoju.

Jesteśmy dumni z przyznanego nam odznaczenia! Dziękujemy!

Opracowała: Beata Pieprzyk

zaświadczenie małe rzeczy

zaświadczenie grywalizacja

zaświadczenie portfel

zaświadczenie cosmos challenge

Europejska Odznaka Jakości dla projektu Let's Decode Nature

Miło nam poinformować, że Centralne Biuro eTwinning przyznało uczniom klasy IV oraz nauczycielom: Beacie Pieprzyk i Magdalenie Drezler, drugi poziom odznaczenia, którym jest Europejska Odznaka Jakości za międzynarodowy projekt Let’s Decode Nature. Pierwsze odznaczenie otrzymaliśmy w czerwcu 2020 roku, a była to Krajowa Odznaka Jakości. Dzisiejsza nagroda oznacza, iż praca uczniów i nauczycieli została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom. Szkoła dzięki temu otrzymała swój pierwszy zagraniczny certyfikat, a sam projekt zostanie pokazany w specjalnym miejscu na europejskim portalu: www.etwinning.net (Kliknij).

er

odznaka ucznia

EOJ2

EOJ

listgrat2

LDN 1

projektu eTwinning Znajdźmy swój język... ojczysty

W projekcie Znajdźmy swój język... ojczysty bierze udział tak dużo szkół, że ciężko go umieścić w niniejszej zakładce. Można go zobaczyć, klikając w poniższy link.

Projekt eTwinning MDJO2020

W świecie symetrii certyfikat