Krajowa Odznaka Jakości dla naszego projektu!

19 lutego 2020 otrzymaliśmy Krajową Odznakę Jakości za projekt! Serdecznie dziękujemy Wam, drodzy uczniowie, rodzice i współpracownicy   za życzliwoć i wszelkie podjęte działania. Olbrzymie słowa podziękowania również dla wszystkich szkół partnerskich, które brały  udział w projekcie!

odznaka jakości

Podsumowanie projektu "Dzieci mają swoje prawa"

Nasza przygoda z projektem "Dzieci mają swoje prawa" dobiega końca. Wszystkie szkoły partnerskie zrealizowały zadania, w każdej placówce przeprowadzone były zajęcia poświecone prawom dzieci, powstały okolicznościowe gazetki, gry edukacyjne, albumy.

Poniżej link do puzzli on-line:

puzzle

Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie!

koordynatorki w SP 2: Justyna Chudy, Izabela Szczepańczyk

Nasza szkolna gazetka z Prawami Dziecka

Przy drzwiach wejściowych stanęła szkolna gazetka z Prawami Dziecka, a także wypowiedzi naszych uczniów. Na małych karteczkach zapisali czym jest dla nich szczęśliwe dzieciństwo.

IMG 20191118 093436

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Uczniowie i pracownicy naszej szkoły byli ubrani na niebiesko, gdyż ten kolor symbolizuje UNICEF. Klasy były przystrojone w niebieskie elementy. W wielu pomieszczeniach powieszono okolicznościowe gazetki.

IMG 20191120 104414

IMG 20191120 104240

IMG 20191120 114501

IMG 20191120 104547

IMG 20191120 092613

30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

W dniu 20 listopada wypadła 30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. W obchody jubileuszu włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła także nasza placówka, która zorganizowała w ramach tego dnia apel dla całej szpołeczności szkolnej, uczniowie oraz pracownicy przyszli ubrani na niebiesko, sale lekcyjne zostały udekorowane niebieskimi elementami. Zorganizowano również zajęcia edukacyjne dla uczniów i przedszkolaków. Szczególne wrażenie na uczestnikach zrobiły zdjęcia ich rówieśników z różnych stron świata, któzy żyją w bardzo ubogich warunkach, nie mają prądu, wody, łazienki, nie chodzą do szkoły.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

dzieci

Projekt związany z 30 rocznicą uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Bierze w nim udział 10 różnych placówek (szkoły podstawowe, przedszkola).

Główne działania projektowe zaplanowano na dni 18 - 22 listopada, ale o prawach dzieci trzeba pamiętać zawsze!

CELE:

1. Przypomnienie dzieciom ich praw.
2. Przedstawienie sytuacji, gdzie prawa dzieci na świecie nie są respektowane.
3. Doskonalenie umiejętności współpracy w grupie.
4. Promocja szkół biorących udział w projekcie.

POSTĘP DZIAŁAŃ

Zadania do wykonania:
1. Dekoracja sal w niebieskie elementy.
2. Gazetka poświęcona prawom dziecka i Konwencji o Prawach Dziecka.
3. Niebieskie elementy stroju w dniu 20 listopada.
4. Zajęcia poświęcone prawom dziecka.
5. Umieszczenie zdjęć dokumentujących przebieg projektu na platformie TwinSpace.

SPODZIEWANE REZULTATY

- przyrost wiedzy uczestników w zakresie znajomości ich praw
- poznanie miejsc, gdzie prawa dzieci są łamane
- promocja szkół biorących udział w projekcie