Drukuj

W dniu 14 grudnia 2016 roku w  naszej szkole odbył się  spektakl profilaktyczny dla klas IV-VI pt. ,,Retusz”. Przedstawienia realizowane były przez aktorów z  Impresariatu Artystycznego ,,INSPIRACJA” z Krakowa. Fabuła spektaklu osnuta jest wokół rozterek typowych dla młodych ludzi.

Życie dwójki młodych bohaterów kręci się wokół świata fotografii.  Obraz przyszłości jest u nich klarowny - jak "ostra" fotografia. Jednak z drogi do celu zawraca ich wpływ środowiska. Z czasem ich fotografie - funkcjonujące w spektaklu jako czytelna metafora stanu ducha bohaterów - stają się coraz bardziej rozmyte i niewyraźne. Obraz przyszłości blaknie jak stare zdjęcia i wymaga retuszu.

Program "Retusz" nie ogranicza się do standardowego pogłębienia encyklopedycznej wiedzy na temat szkodliwości używek: papierosów, alkoholu, narkotyków. Analizuje pewne mechanizmy ich wpływu na człowieka - takie jak system iluzji i zaprzeczeń oraz fazy uzależnień. Rozprawia się z mitami dotyczącymi substancji psychoaktywnych i rzekomej nieszkodliwości niektórych z nich. Pokazuje jak dzięki kształtowaniu umiejętności asertywnych, nie ulegać presji rówieśniczej. Dzięki przystępności fabuły pozwala na utożsamienie się z bohaterami opowieści oraz dostarcza im argumentów ,że warto jest żyć zgodnie z własnymi zasadami.

Akcje w których uczestniczymy

szkola_bez_przemocy_small.jpg
Copyright © 2023 Szkoła Podstawowa nr 2 w Siewierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Friday the 8th. Siewierz